МАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

Понеділок, 17.01.2022, 23:31

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Історія школи | Реєстрація | Вхід

З музейної кімнати школи:

Історія Марківської  школи І-ІІІ ступенів

Марківська школа почала свою освітню діяльність у 1921 році як початкова школа. Тоді заняття розпочиналися ближче до зими, коли в селі закінчувалися польові роботи.

Скрутно було в усі переломні моменти історії: після революції, під час Голодомору та в повоєнні роки. Після війни, крім навчання і виховання дітей, школа проводила просвітницьку роботу серед дорослих мешканців села, даючи їм знання.

З 1953 р. в школі започатковано 7-річне навчання, а з 1960 року по 1996 рік – 8-річне, з 1996 р. і до сьогодні – загальна середня школа.

1 листопада 1965 р. – підписаний Акт про введення в експлуатацію Марківської восьмирічної школи (новобудова).

Саме тоді почала функціонувати Марківська школа, яка дала освіту багатьом людям.

Центральною садибою Марківської сільської ради завжди було і залишається с. Маркове, на території якого знаходиться Марківська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

На території сіл: Горбоконівки, Білого Яру, Федорівки, Новомаркове та Майського розташувалися початкові школи, після закінчення яких учні здобували освіту в харківській семирічній школі.

В Горбоконівській початковій школі працювала Чергинська Зінаїда Полікарпівна (1945-1947 рр.). Всього навчалося 15 учнів.

В Білоярській початковій школі працювали Житнікова Віра Миколаївна. Розумовська Лідія Якимівна, Бриль Марія Микитівна. Тут в чотирьох класах було до 40 чоловік.

У Федорівській школі початкових класів працювала Чепуренко Лілія Андріївна.

У Новомарківській школі працювали Стібаєва Поліна Матвіївна, Чергинська Зінаїда Полікарпівна (школа працювала у дві зміни).

В початковій школі с. Майське працювали Шалімова Віра Василівна, Свіца Володимир Антонович, Івченко Надія Петрівна, Коцюба Н.А.

Уперше свої двері для учнів нова Марківська школа гостинно відчинила 1 листопада 1965 р. І ось уже 50-й вересень лунає малиновий дзвоник і високими сходами піднімаються до цього храму знань учні.

Першим директором цієї школи був Терещенко Михайло Єлисеєвич. За його запропонованим проектом велося будівництво школи. Відкрилися двері нової, досить красивої школи у 1965 р. На той час в школі налічувалося 170 учнів і 14 учителів. Було 4 повних початкових класи, наповнюваність яких становило від 13 до 28 учнів.

Вчителями молодших класів були Матко Галина Петрівна, Бриль Марія Микитівна, Чергинська Зіна Полікарпівна і Вакуленко Валентина Петрівна. Заступником директора була Білановська Аліса Генріхівна.

Діяли три учнівські організації:

  •   група жовтенят;
  •  піонерська дружина ім. Олега Кошового;
  • комсомольська організація.

Серед працівників школи – партійна організація.

Чітко були визначені напрямки роботи школи: це робота червоних слідопитів, інтернаціональна робота, ідейно-політична та спортивна.

Досвід клуба інтернаціональної дружби був узагальнений у обласному масштабі. Очолювали роботу клубу спочатку невгамовна Вакуленко В.П., а потім молодий спеціаліст – Свистунова Олена олександрівна.

Узагальнений досвід у республіканському масштабі роботи дитячого кінотеатру «Посмішка», очолювала роботу кіномеханік Капустіна Любов Іванівна. Випущені були буклети, плакати, а своїм досвідом роботи Любов Іванівна ділилась зі своїми колегами на з’їзді кіномеханіків в Україні в    м. Дніпропетровськ.

За роки існування школи склалася система роботи з батьками. Створено батьківський комітет школи, який надає допомогу в організації і проведенні різноманітних навчальних і розважальних заходів. Батьківський комітет школи є координаційним центром з роботи з батьківськими громадами.

Традиційно щороку в школі проходить «Місячник родини і школи», в рамках якого – конкурси, змагання команд батьків, учнів, учителів.

Традиційним став і День відкритих дверей, який проводиться в кожному півріччі. Батьки мають змогу вільно поспілкуватися з педагогами, отримати консультації, з’ясувати рівень підготовленості своїх дітей.

З метою зростання фахової майстерності вчителів, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем школи організовано роботу методичних об’єднань, творчих груп учителів, затверджено проблеми, над якими працюють ШМО.

Педагогічний колектив школи спрямовує свою роботу на створення належних умов для якісного засвоєння учнями навчального матеріалу, для розвитку здібностей і формування особистості. Це повинна бути людина фізично здорова, інтелектуально і духовно розвинена в галузі самопізнання, готова до соціальної адаптації.

Фільм про Терещенко М.  Є., першого директора школи 

на 2017 рік

Пошук

Євроінтеграція

Гаряча лінія

Ювілеї

Ділова Україна. Календар свят рідною мовою

Календар

«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 117

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0